قطعات اصل (Original) به قطعاتی گفته می شوند که توسط شرکت های سازنده مرجع تحت شرایط ویژه و استاندارد ، طراحی ، ساخت و تولید می شوند. این قطعات تفاوت بسیار زیادی در کیفیت طراحی ، ساخت و عملکرد و طول عمر کارکرد با قطعات مشابه غیر اصل یا غیر اورجینال دارند. یکی از مشخصه های معتبر در شناسایی قطعات اصلی با غیر اصل در گواهینامه های صادره یا به اصطلاح (Certificate) می باشد ، در این گواهینامه ها جزئیات منبع تولید کننده و همچنین مراحل تست نهایی و کالیبریشن (Calibration) به طور دقیق درج و به آن اشاره شده است.
کیفیت و اصالت قطعات و تجهیزات به کار رفته در بخش های ویژه صنعتی ، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی ، صنایع الکترونیک و مخابرات ، یکی از مهم ترین آیتم ها در جهت تولیدات ارزشمند در سیستم های تولیدی و رسیدن به نتایج مورد نظر و بدون خطا در پژوهش ، تحقیقات و صنعت خواهد بود. اهمیت اصالت قطعات بکار رفته در این سیستم ها چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت موجب بالا رفتن راندمان کارکرد سیستم ها و از سوی دیگر باعث کاهش هزینه های مصرفی خواهد شد.
در دنیای پر رقابت امروز با وجود تنوع قطعات غیر اصل یا غیر اورجینال ، سیستم های مدیریتی هوشمند در مراکز تحقیقاتی و صنایع مختلف ، بر اصالت قطعات به کار رفته در واحدهای خود تاکید داشته ، به نحوی که اهمیت اصالت قطعات در فرآیند خرید ، در بیشتر این مراکز در اولویت انتخاب نسبت به پارامتر های دیگر خواهد بود.
این مدیران معتقدند قطعات اصل (Original) در سیستم های تولیدی و تحقیقاتی باعث بالا رفتن دقت ، کیفیت و طول عمر واحدها و همچنین دقت در نتایج نهایی و الخصوص کاهش هزینه ها در مدت زمان طولانی به همراه خواهد داشت. بر این اساس اهمیت تامین و به کارگیری قطعات اصل (Original) از شرکت های تامین کننده معتبر ، بیش از پیش مورد توجه منابع مصرف کننده قرار گرفته است.
شرکت آریا موج ، با توجه به تجارب ارزنده چندین ساله در تامین حرفه ای قطعات اصل (Original) ، از منابع قدرتمند خارجی اعلام می دارد ، کلیه قطعات منطبق با گواهینامه های ارائه شده از شرکت های سازنده مرجع تامین و با بهترین شرایط فروش حضور مشتریان ارائه می گردد.